Пам'ятайте завжди!

Викладання — найшляхетніша справа, я розумію, що, незважаючи на всю її трудність, вона може приносити велику радість тому, хто вміє пробуджувати молоді уми. Ромен Роллан

Вчителям інформатики

5 клас
6 клас
7 клас
8 клас
9 клас
10 клас
11 клас










Сайти, які змінили наше життя


Раніше Амазонка була найбільшою річкою в Південній Америці. Але це було до появи інтернету. Тепер слово Amazon (Амазонка) асоціюється виключно з популярним сайтом. Інтернету трохи більше півтора десятки років, але за такий короткий час він зробив революцію в нашому способі життя: ми займаємося шопінгом по інтернету, замовляємо квитки на літаки, ведемо блоги і слухаємо музику.

   

 

wikipedia.com

Засновник: Джіммі Уейлс, 2001, США.
Користувачі: 912 тисяч відвідувачів на день.
Що це? Онлайнова енциклопедія.
Wikipedia - це безкоштовна онлайнова енциклопедія, яку відрізняє від її попередниць одна фундаментальна якість: кожен може її прочитати і відредагувати. Якщо вам є що додати - починаючи від педантичного уточнення і закінчуючи повним складанням статті на тему за власним вибором - Wikipedia надасть вам таку можливість. Тут можна знайти все: як краще виготовити скло і як використовуються серветки в ході космічних досліджень. А якщо чогось не знайдеться, ви можете узяти справу в свої руки.

  napster.com

Засновник: Шон Феннінг, 1999, США.
Користувачі: 500 тисяч платних підписчиків.
Що це? Сайт обміну файлами.
Шон Феннінг створив Napster у 1999 році як безкоштовний сайт для обміну музичними файлами між студентами. Зрозуміло, це було абсолютно незаконно, і його тут же почали атакувати представники музичного бомонду, які відчайдушно борються за прибутки. Новий платний Napster так і не повернув собі первинного шарму, саме тому, що тепер все законно. Проте за короткий період своєї слави він багато що зробив, а саме популяризував думку, що безкоштовний доступ до музики в інтернеті нітрохи не шкодить виконавцям. Навпаки, багатьом він допоміг зробити кар'єру.

  youtube.com

Засновники: Чед Херлі, Стів Чен і Джод Карим, 2005, США.
Користувачі: в день проглядаються 100 млн кліпів.
Що це? Сайт обміну відеофайлами.
Колишні співробітники PayPal відкрили свій сайт в лютому 2005 року. З місця для обміну аматорським відео він швидко став сайтом, де викладаються давно забуті телепередачі, уривки з фільмів і стародавні відеокліпи. Крім того, він придбав популярність серед режисерів-аматорів, готових продемонструвати свої таланти. Підліток Девід Лер зняв MySpace: The Movie, який став настільки популярним, що йому вже поступило декілька пропозицій від провідних кіностудій.

  blogger.com

Засновник: Еван Уїльямс, 1999, США.
Користувачі: 18,5 млн персональних користувачів.
Що це? Система розміщення блогов (інтернет-щоденників).
Мистецтво "блогінга" - ведення в інтернеті щоденників, теоретизування, іронізації, фантазування з приводу власного життя розвинулося серед технічного співтовариства ще в 1990-х, але тоді для цього потрібно було завести і підтримувати власний сайт. "Чайникам" це не загрожувало. Уїльямс створив інструмент, що полегшує ведення інтернет-щоденників. Важко переоцінити значущість цієї інновації. Це перевернуло всю систему масової інформації догори дригом.

  friendsreunited.com

Засновники: Стів і Джулі Пенкхерст, 1999, Великобританія.
Користувачі: 15 млн.
Що це? Сайт пошуку колишніх однокласників.
Під час своєї вагітності Джулі Пенкхерст була одержима ідеєю з'ясувати, чим займалися її друзі дитинства після того, як закінчили школу. Її чоловік Стів, програміст, разом з своїм діловим партнером обдумували оригінальну ідею для нового веб-сайту, і Джулі запропонувала їм створити сайт для вирішення її поточної проблеми з пошуком старих друзів. Їй довелося досить довго їх благати. "Врешті-решт, - згадує Стів, - я зробив сайт Friends Reunited, просто щоб вона заспокоїлася".



Суперкомп`ютер




Згідно з рейтингом WWW.top500.org, найпотужнішим на сьогодні суперкомп’ютером є японський Earth Simaulator. Як можна здогадатися з назви, він призначений для досліджень в області метеорології, океанології та інших наук про Землю. Його 5120 процесорів можуть виконувати до 36 трильйонів операцій в секунду — це майже втричі більше по продуктивності від найближчого конкурента з Америки.



Цікаві факти про комп`ютери




Комп’ютер став настільки звичним у нашому житті, що ми сприймаємо його як робочу конячку і мало замислюємося, скільки цікавостей пов’язано з нашим PC. Ми вирішили виправити це. Отже, цікаві факти про комп’ютери.
1) У сучасного персонального комп’ютера в десять разів більше потужності, ніж свого часу було потрібно, щоб запустити і посадити людину на Місяць.
2) Обсягу CD-диска вистачає на 72 хвилини звучання музики. Саме таку тривалість має дев’ята симфонія Бетховена, на яку орієнтувалися творці нового продукту.
3) Нам достатньо долі секунди, щоби оцінити якість сайту, на який ми зайшли.

4) Китайським геймерам заборонено грати в ігри, які пропагують вбивства, – наприклад, в «GTA» або «Postal». Не шанують в Піднебесній і хакерів: їм загрожують серйозні тюремні терміни, а в 1998 році парочка зломщиків навіть була засуджена до вищої міри покарання.
5) Хакерів, звичайно, не варто захищати – злочинці інформаційного простору. Але також не забуваймо про себе коханих. Деякі акаунти, електронні адреси та інші особисті сторінки інтернет-простору так і просяться, щоб їх зламали! Найпопулярнішими паролями вважаються цифри в зростаючому або спадаючому порядку, а також дата, місяць і рік народження. Багато користувачів настільки безтурботні, що навіть вводять у вікнах «логін» і «пароль» один і той же набір символів.
6) Якщо ви часто й подовгу сидите за комп’ютером, то моргаєте не менше семи разів на хвилину. Так наші очі намагаються попереджати синдром «офісного зору».
7) На офіційну електронну пошту Білла Гейтса щодня приходять мільйони листів. Чи треба говорити, що переважна більшість з них залишається без відповіді?
8) Про те, чи зможе комп’ютер наздогнати і перегнати нас за здібностями, ведеться чимало суперечок. Але «людиною року» його вже визнавали: у 1982 році це зробили працівники журналу “Time”.
9) Люди, що бояться комп’ютерів і всього, що з ними пов’язано, називаються кіберофобами.
10) 2/3 американців просиджують в Інтернеті щонайменше три години на день. Гадаємо, наші співвітчизники не набагато менше …
Послуги, пов’язані з комп’ютерами, вважаються дуже прибутковим бізнесом. Принаймні, троє з шести багачів “збили” свої статки на сфері IT.
11) Свято сисадміна відзначають у багатьох країнах. Але тільки в Штатах він носить назву «День подяки системному адміністраторові».
12) Всупереч поширеній думці, комп’ютери найчастіше ламаються не від проблем в електричній мережі і не від шкідливих вірусів. Вони повинні «сказати спасибі» своїм господарям,які проливають на клавіатуру чай, каву, газовану воду та інші напої.
13) Якщо прийняти всі email-повідомлення, передані в світі, за 100%, то 94% з них припадає на спам.
14) Перший електронний лист відправив у 1971 році Рей Томлінсон – автор програми для обміну повідомленнями між комп’ютерами. Він же запропонував використовувати значок @ для розділення імені користувача і комп’ютера.
15) Творці пошуковика Google хотіли назвати своє дітище Googol (10 у сотому ступені – саме стільки сторінок вони збиралися проіндексувати), але домен з такою назвою був вже зайнятий.
16) Перший матричний принтер був розроблений в 1964 році. Він використовувався в годиниках марки «Сейко» для постійної роздруківки точного часу.
17) Інтернет і комп’ютерні ігри вважаються самою нищівною загрозою працездатності співробітників. Яку кількість часу працівники середньостатистичного американського офісу сидять у Мережі, поки невідомо, а от за комп’ютерними іграми вони проводять близько півмільярда годин на рік.
18) Знамениту комбінацію – програму «на три пальці» – Ctrl-Alt-Del – створив і впровадив один із розробників IBM PC Девід Бредлі.
19) Перші персональні комп’ютери мали дуже обмежений обсяг пам’яті – всього близько 16 кілобайт.
20) Комп’ютерник – таки не жіноча професія. У найбільшій світовій IT-корпорації – Microsoft – працюють 75% чоловіків і лише 25% жінок.

Немає коментарів:

Дописати коментар